Rozmowy o Osieckiej dobrym pomysłem na prezent dla mamy

Jedną z tradycji Bożego Narodzenia jest wręczanie upominków najbliższym. Szczególne osoby zasługują na wyjątkowe traktowanie. Dlatego prezent dla mamy na święta to musi być książka o pięknej i mądrej kobiecie. Agnieszki Osieckiej nie trzeba nikomu przedstawiać. W książce ”Osiecka Tego o mnie nie wiecie” Beaty Biały poetka widziana jest oczami innych. Są piękne wspomnienia, fragmenty wierszy i piosenek. Ta pozycja to idealny podarunek, obowiązkowy dla wielbicielek twórczości artystki.

Piękna i utalentowana

Tytuł książki jest zachęcający, bo wydaje się, że wszystko już o niej napisano. Rzeczywiście, od pierwszych stron widać ogromnie utalentowaną, żyjąca według własnych zasad artystkę i piękną kobietę. Autorka, znana dziennikarka, przedstawia Agnieszkę Osiecką w rozmowach z jej przyjaciółmi. Znajdziemy tu wiele znanych i lubianych osób jak Hanna Bakuła, Maryla Rodowicz, Olga Lipińska czy Krystyna Janda. Wśród rozmówców pojawił się także Adam Michnik, który właściwie przekazał interesujący list. Każdy z nich opowiada o poetce po swojemu, każdy zauważył w niej coś innego, ale wszyscy ją kochali i szanowali. Ciekawym pomysłem było zebranie wielu wywiadów z różnych etapów życia bohaterki. Przepytywani, nie szczędzą jej dobrych słów i żałują, że nie byli bardziej obecni w jej życiu. Wszyscy też potwierdzają, że miała niewiarygodny talent, w mgnieniu oka pisała wyjątkowo trafne teksty. Była utalentowana i piękna, ale bardzo nieszczęśliwa. Kochała całą sobą, szukała miłości, nie lubiła stagnacji i codzienności.

Kiedy mnie już nie będzie


Pozostało po niej wiele ponadczasowych wierszy i piosenek. Jej teksty są charakterystyczne, a przez to rozpoznawalne. Słowa wydają się proste, ale zawierają głębię, którą odkryć i zrozumieć może tylko inna wrażliwa dusza. Dlatego, od wielu lat, ma stale rosnące grono wielbicieli. Agnieszka Osiecka była wspaniałą artystką. Z jej utworami identyfikuje się każde pokolenie, bo pisała o nas, o życiu, o nadziejach, o straconych złudzeniach i poszukiwaniu miłości, pomimo wszystko.

Tagged , ,